Black Antique Narrow Plate Lever - LF56NP92
SKU: LF56NP92
Manufacturer part number: LF56NP92
GTIN: 5050245132559
Narrow plate PVC handle in black antique
  • Narrow Plate Straight Lever Furniture.
  • Black antique finish.
  • Suitable for use on UPVC doors or doors fitted with UPVC style multipoint locks only.
  • Backplate: 218mm length x 29mm wide.
  • Fixing centres: 123.5mm CTC.
  • 92mm centres from the handle spindle to the centre of the circular Euro cylinder.
  • Priced and supplied in pairs with fixings and spindle.
  • Full range of matching accessories available.
  • Un-sprung
Customers who bought this item also bought
4" (102mm) Grade 13 Matt Black Fire Door Hinges - AH1433MB
AH1433MB
Pair of 2 Ball Bearing Hinges Fire Rated 4" x 3" x 3mm - Matt Black
Oval Escutcheon - LF5539U
LF5539U
Oval Key Hole cover in black antique
6" French Door Bolt - 33113
33113
Black 6" French Door Bolt