External Satin Stainless Steel 316 Pull Handle - PCT11200SSS
Sorry - this product is no longer available
SKU: PCT11200SSS
Manufacturer part number: PCT11200SSS
GTIN: 5055179122850
30mm handle bar with 1000mm fixing centres and 1200mm overall length.
SALE OFFER ON CURRENT STOCK ONLY.
  • Fitted to a door to provide a decorative modern look or for use as a pull handle.
  • Manufactured from marine grade, corrosion resistant 316 brushed satin stainless steel.
  • Suitable for internal or external use.
  • Projection - 70mm
  • Bar diameter - 30mm, Leg diameter - 25mm.
  • Fire tested.
  • Priced and supplied in singles with a 25-year warranty.
Sizes;
  • PCT11200 - 1000mm fixing centres - 1200mm overall