Seville Door Handle on a Rose in Polished Chrome - ZPA050-CP
Brand: Zoo Hardware
SKU: ZPA050-CP
Manufacturer part number: ZPA050-CP
GTIN: 5055364149792
Delivery date: 1-3 days
Seville lever on a rose in a polished chrome finish
Product Description
  • Features an aluminium lever on a zinc rose
  • Suitable for doors 35–54mm thick
  • Contemporary design ideal for a variety of interiors
  • Suitable for residential and commercial applications
  • Supplied as a pair
  • Includes bolt-through fixings for secure installation
Dimensions
  • Lever Length: 111mm
  • Rose Diameter: 50mm
  • Projection: 65mm